UEFA Şampiyonlar Ligi’nde iki maç şifresiz yayımlanacak!

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde birinci hafta maçları devam edecek.

Şampiyonlar Ligi’nde gecenin programı şu formda:

19.45 Ajax-Rangers (Şifresiz, TV 8.5)

19.45 Eintracht Frankfurt-Sporting Lizbon

22.00 Napoli-Liverpool (Şifresiz, TV 8.5)

22.00 Atletico Madrid-Porto

22.00 Club Brugge-Bayer Leverkusen

22.00 Barcelona-Viktoria Plzen

22.00 Inter-Bayern Münih

22.00 Tottenham-Olimpik Marsilya

Bu dönem final maçına Atatürk Olimpiyat Stadı’nın mesken sahipliği yapacağı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, 8 kümede toplam 32 grup, son 16 grup ortasında yer almak için çaba edecek.

GRUPLARDA BİRİNCİ İKİ SIRA TIP ATLAYACAK

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 8 kümede birinci iki sırayı alacak gruplar, isimlerini ikinci tipe yazdıracak.

Gruplarını 3. sırada tamamlayacak takımlar ise yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek. Şampiyonlar Ligi’nde kadrolar, son 16 çeşidinden itibaren iki maçlı eleme tarzıyla oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 dönemi finali, 10 Haziran 2023’te İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

GRUPLAR

A Kümesi: Ajax (Hollanda), Liverpool (İngiltere), Napoli (İtalya), Rangers (İskoçya)

B Kümesi: Porto (Portekiz), Atletico Madrid (İspanya), Bayer Leverkusen (Almanya), Club Brugge (Belçika)

C Kümesi: Bayern Münih (Almanya), Barcelona (İspanya), Inter (İtalya), Viktoria Plzen (Çekya)

D Kümesi: Eintracht Frankfurt (Almanya), Tottenham (İngiltere), Sporting Lizbon (Portekiz), Olimpik Marsilya (Fransa)

E Kümesi: Milan (İtalya), Chelsea (İngiltere), Salzburg (Avusturya), Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

F Kümesi: Real Madrid (İspanya), Leipzig (Almanya), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Celtic (İskoçya)

G Kümesi: Manchester City (İngiltere), Sevilla (İspanya), Borussia Dortmund (Almanya), Kopenhag (Danimarka)

H Kümesi: Paris Saint-Germain (Fransa), Juventus (İtalya), Benfica (Portekiz), Maccabi Haifa (İsrail)

MAÇ TARİHLERİ

Şampiyonlar Ligi’nde maç tarihleri şu halde:

Grup 1. maçları: 6-7 Eylül

Grup 2. maçları: 13-14 Eylül

Grup 3. maçları: 4-5 Ekim

Grup 4. maçları: 11-12 Ekim

Grup 5. maçları: 25-26 Ekim

Grup 6. maçları: 1-2 Kasım

Son 16 çeşidi birinci maçları: 14-15 Şubat ve 21-22 Şubat 2023

Son 16 çeşidi rövanş maçları: 7-8 Mart ve 14-15 Mart 2023

Çeyrek final birinci maçları: 11-12 Nisan 2023

Çeyrek final rövanş maçları: 18-19 Nisan 2023

Yarı final birinci maçları: 9-10 Mayıs 2023

Yarı final rövanş maçları: 16-17 Mayıs 2023

Final maçı: 10 Haziran 2023 (İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı)

Yorum yapın